Labioplasti

Labioplasti2018-01-18T16:46:17+00:00

Genital bölgede labialar diye adlandırdığımız dudaklar vardır. Dış dudakları labium majus, iç dudakları labium minüs diye adlandırırız.
Dış dudaklar doğumsal şekil farklılıkları gösterebilir ancak sıklıkla yaş almayla beraber gevşer, düşük bir hal alabilir. Yine doğumlara ve geçirilmiş cerrahilere bağlı bozulabilir. Bazı durumlarda da çok dolgun olabilir. Bunlar istenildiği şekle getirilebilir. Lokal anestezi altında rahatlıkla yapılır. Kolay iyileşir.

İç Dudak Estetiği

En sık yapılan genital estetik operasyonlarından birisidir. İç dudaklar anatomik yapıya bağlı olarak büyük, uzun ve çok sarkık olabilir. Kadın ayakta durduğunda iç dudakların büyük dudakların arasından aşağı sarkmaması tercih edilir. Labia estetiği lokal anestezi altında uygulanan son derece konforlu bir cerrahidir. Duruma göre farklı cerrahi teknikler kullanılabilir. Kullanılan dikiş materyalleri alınmaz. İyileşme 6- 8 haftada tam olur. Bu süre boyunca cinsel ilişki önerilmez. Operasyon sonrası hijyen önemlidir ve hekim tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır.

Doktorunuza Soru Sorun !

Sorduğunuz sorular doktor hasta ilişkisi içerisinde olduğu için gizli kalır ve kayıt altına alınmaz.